Praktický průvodce veřejnou podporou. Vymezení pojmu a otázky související

141 Kč
Praktický průvodce veřejnou podporou. Vymezení pojmu a otázky související
Autor: 
Kincl Michael
ISBN: 
978-80-7273-168-8
EAN: 
9788072731688
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 167 Kč
Sleva: 
15%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Polygon
Vydání: 
1.
Rok vydání: 
2012
Počet stran: 
100

Kniha se zaměřuje na aktuální problematiku práva EU, kterou je regulace veřejné podpory. Její zaměření ocení všichni, kdo se účastní procesu poskytování veřejných prostředků, zejména pak úředníci veřejné správy, žadatelé o financování z veřejných rozpočtů a nejrůznějších fondů, podnikatelé, advokáti, poradci a další subjekty.

Čtenáři se po přečtení publikace dozvědí, jak kompetentní instituce EU vymezují pojem "veřejná podpora", jaké jsou její nejčastější formy včetně opatření, která veřejnou podporu nezakládají. Výklad je demonstrován na konkrétních příkladech a rozhodnutích orgánů EU, včetně praktických zkušeností autora. Kniha je vhodnou praktickou pomůckou jak pro osoby, které s problematikou veřejné podpory již mají zkušenosti, tak i pro začátečníky, kteří se s tímto problémem doposud nesetkali.

Po přijetí nových právních předpisů v oblasti veřejné podpory, ke kterému má dojít během roku 2013, autor předpokládá zpracování dalších dvou knih zaměřených zejména na řízení před Evropskou komisí a na jednotlivé oblasti, v nichž se veřejná podpora nejčastěji aplikuje (např. veřejné financování kultury a infrastruktury, privatizace, služby obecného hospodářského významu apod.).