56. Tištěná architektura / Filip Kraus – Idée Fixe

Pátek 17. února 2023 v 18.30 hodin v Knihkupectví Serius

 

Filip Kraus – Idée Fixe

 

O písmu v materiálu, ve veřejném prostoru a v čase.

Zveme Vás na 56. přednášku z cyklu Tištěná architektura, která se uskuteční v pátek 17. února od 18:30.

Naše pozvání přijal Filip Kraus, který představí publikaci Idée Fixe – o písmu v materiálu, ve veřejném prostoru a v čase. Společně se se dotkneme tématu, které řada architektů podceňuje, ale má velký dopad na vnímání veřejného prostoru.

MgA. Filip Kraus je pedagog, grafik a type designer, který od roku 2020 působí jako vedoucí ateliéru tvorby písma a typografie na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Věnuje se také výuce a workshopům na řadě českých škol zaměřených na grafický design. Ve vlastní tvorbě se zabývá především grafikou a úpravou knih a katalogů v kulturní sféře.

Publikace Idée Fixe je katalog školních prací studentů ateliéru tvorby písma a typografie na Pražské UMPRUM, vydaný vlastním nákladem ateliéru v lednu 2022. Kromě návrhů pamětní medaile UMPRUM katalog představuje sedmnáct návrhů pamětní desky Ivana Borovského, zakladatele moderní československé archeologie. Všemi pracemi tak prostupuje téma písma zhmotněného ve specifickém materiálu a navržené typografem pro jednu jedinou unikátní příležitost. V rámci večera Filip představí kontext navrhování této pamětní desky určené na fasádu domu č. 27 v ulici Karolíny světlé v Praze a představíme různorodá řešení studentů i vítězný návrh.

56. Tištěná architektura / Filip Kraus – Idée Fixe
Vytvořeno17.02.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies