Do pátku 9. června dočasně upravujeme otevírací dobu kamenné prodejny. Ve čtvrtek zavíráme ve 14 hodin, 2. až 9. června je otevřeno od 13 do 17 hodin. Přejeme vám dobré dny.

56. Tištěná architektura / Filip Kraus – Idée Fixe

Pátek 17. února 2023 v 18.30 hodin v Knihkupectví Serius

 

Filip Kraus – Idée Fixe

 

O písmu v materiálu, ve veřejném prostoru a v čase.

Zveme Vás na 56. přednášku z cyklu Tištěná architektura, která se uskuteční v pátek 17. února od 18:30.

Naše pozvání přijal Filip Kraus, který představí publikaci Idée Fixe – o písmu v materiálu, ve veřejném prostoru a v čase. Společně se se dotkneme tématu, které řada architektů podceňuje, ale má velký dopad na vnímání veřejného prostoru.

MgA. Filip Kraus je pedagog, grafik a type designer, který od roku 2020 působí jako vedoucí ateliéru tvorby písma a typografie na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Věnuje se také výuce a workshopům na řadě českých škol zaměřených na grafický design. Ve vlastní tvorbě se zabývá především grafikou a úpravou knih a katalogů v kulturní sféře.

Publikace Idée Fixe je katalog školních prací studentů ateliéru tvorby písma a typografie na Pražské UMPRUM, vydaný vlastním nákladem ateliéru v lednu 2022. Kromě návrhů pamětní medaile UMPRUM katalog představuje sedmnáct návrhů pamětní desky Ivana Borovského, zakladatele moderní československé archeologie. Všemi pracemi tak prostupuje téma písma zhmotněného ve specifickém materiálu a navržené typografem pro jednu jedinou unikátní příležitost. V rámci večera Filip představí kontext navrhování této pamětní desky určené na fasádu domu č. 27 v ulici Karolíny světlé v Praze a představíme různorodá řešení studentů i vítězný návrh.

56. Tištěná architektura / Filip Kraus – Idée Fixe
Vytvořeno17.02.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies