Bankovnictví pro bankéře a klienty

729 Kč
Bankovnictví pro bankéře a klienty
Autor: 
Dvořák Petr
ISBN: 
80-7201-515-X
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 820 Kč
Sleva: 
11%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Linde
Vydání: 
3. přepracované
Edice: 
Učebnice
Rok vydání: 
2005
Počet stran: 
688
Formát: 
A5

Publikace přináší komplexní pohled na moderní bankovnictví. Vysvětluje strukturu a fungování bankovního systému zejména v podmínkách českého bankovního prostředí. Dále objasňuje podstatu bankovních produktů a jejich praktické využití z hlediska klienta. Zabývá se i principy fungování banky jako specifického podniku, zejména podstatou a řízením bankovních rizik včetně využití derivátů.
Třetí vydání knihy je kromě aktualizace právních a regulatorních norem a statistických údajů rozšířeno zejména o výklad produktů investičního bankovnictví, v souvislosti se vstupem České republiky do EU jsou rovněž jednotlivá témata doplněna i o „evropské“ aspekty.
V závěru každé kapitoly jsou zařazeny kontrolní otázky, na základě kterých si čtenář může zopakovat nejdůležitější poznatky obsažené v dané kapitole. Je zde i podrobný věcný rejstřík a slovníček nejdůležitějších pojmů z oblasti bankovnictví, což umožňuje nejen rychlé objasnění důležitých pojmů, ale i rychlou orientaci v textu.
Kniha je určena všem, kteří chtějí studovat bankovnictví, svým praktickým výkladem však může být užitečnou pomůckou jak pracovníkům bank, tak i všem jejím klientům.