Čeho před smrtí nejvíce litujeme

339 Kč
Čeho před smrtí nejvíce litujeme
Autor: 
Ware Bonie
ISBN: 
978-80-262-0168-7
Dostupnost: 
7 dní
Obvyklá cena: 399 Kč
Sleva: 
15%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Portál
Vydání: 
1.
Rok vydání: 
2012
Počet stran: 
312
Poznámka: 

DOTISK: BŘEZEN 2013

Kniha čerpá z osobní zkušenosti autorky, která několik let působila v paliativní péči. Setkání s lidmi, jimž perspektiva blízké smrti naléhavě otevřela palčivá osobní témata a možná trochu pozapomenuté hodnoty, proměnila i její vlastní život. Rozhovory s umírajícími naznačily několik hlavních směrů lítosti – kéž bych měl odvahu žít opravdu podle sebe, ne podle očekávání druhých, kéž bych tolik nepracoval, kéž bych měl odvahu vyjádřit své city, kéž bych si udržel vztahy se svými přáteli, kéž bych si dovolil být šťastnější… Příběhy lidí loučících se se životem se prolínají s osobním příběhem autorky, hledající pozitivní smysl plného prožívání přítomnosti při stejně plném vědomí vlastní konečnosti.

Bronnie Ware je australskou písničkářkou, prošla řadou zaměstnání, několik let se věnovala paliativní péči. Původní anglické vydání knihy Čeho před smrtí nejvíce litujeme (The Top Five Regrets of the Dying) se stalo světovým bestsellerem.

Velmi moudrá a uklidňující kniha
„Pracuji v domově důchodců, tuto knihu jsem si koupila na doporučení a rozhodně jsem toho nelitovala. Nejvíce oceňuji, že její autorka přistupuje ke všem lidem bez soudů, s pokorou, pochopením a soucitem. Jen málo z lidí je natolik silných a vyspělých, aby ostatní plně akceptovali a snažili se jim pomoci. Kniha je proto velice lidská, čtivá a popisuje skutečnost - pocity a situace, které já sama znám a prožívám. Paní spisovatelku velmi obdivuji, protože se dostala dál, než mnozí z nás. Pracujeme v „pomáhajících profesích“, a proto nás ohrožuje syndrom vyhoření. Autorka ale prezentuje, jak různé situace vnitřně zvládnout, jak si vypěstovat sílu, která pomůže vám i lidem, kterým pomáháte. Jde do hloubky, přesto nemoralizuje.“ (z recenze zahraniční čtenářky)