Daňové a účetní aspekty společného podnikání

297 Kč
Daňové a účetní aspekty společného podnikání
Autor: 
Jindrová Blanka
Podnázev: 
Na základě smlouvy o sdružení podle občanského zákoníku
ISBN: 
80-7201-622-9
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 330 Kč
Sleva: 
10%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Linde
Vydání: 
1.
Edice: 
Praktické ekonomické příručky
Rok vydání: 
2006
Počet stran: 
240
Formát: 
A5

Cílem publikace bylo vyplnit mezeru na našem trhu odborné ekonomické literatury, neboť daňová a účetní problematika sdružení bez právní subjektivity nebyla zatím v žádné publikaci samostatně a uceleně řešena.
V jednotlivých kapitolách – daně z příjmů, účetnictví, daňová evidence a daň z přidané hodnoty – publikace seznamuje veřejnost s výhodami, ale i četnými nevýhodami sdružení bez právní subjektivity a názorně je vysvětluje na velkém množství příkladů. Text je napsán způsobem, kterému by měli porozumět i drobní podnikatelé, kterým oblast účetnictví a daní zatím nic neříká.
Společně s publikací Společné podnikání na základě smlouvy o sdružení podle občanského zákoníku od JUDr. Zbyňka Pražáka tvoří komplexní výklad problematiky sdružení bez právní subjektivity.
Publikace je určena všem účastníkům sdružení, a to jak fyzickým tak právnickým osobám, kteří se již „sdružili“ nebo o sdružení jako jedné z možných forem společného podnikání uvažují, účetním, ekonomickým poradcům, odborné i laické veřejnosti.