Dědické právo podle nového občanského zákoníku

441 Kč
 Dědické právo podle nového občanského zákoníku Praktická příručka
Podnázev: 
Praktická příručka
ISBN: 
978-80-7502-097-0
EAN: 
9788075020970
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 490 Kč
Sleva: 
10%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Leges
Rok vydání: 
2015
Počet stran: 
288

Praktická příručka informuje o novinkách v dědickém právu po rekodifikaci českého soukromého práva.

Přehledně vysvětluje nové pojmy a instituty, které zavedl nový občanský zákoník, jako například odkazy, dědickou smlouvu, podmínky nebo svěřenské nástupnictví, informuje o výši odměny notáře a na praktických příkladech ukazuje řešení nejčastějších problémů i srovnání s původní právní úpravou.

Dále je kniha originálně strukturována tak, že se chronologicky zabývá situací před smrtí zůstavitele, a následně situací po jeho smrti. Ve druhé části tak seznamuje potenciálního zůstavitele s možnostmi, které mu dnešní právní úprava nabízí, s doporučeními pro sepsání závěti. Poskytuje také rady a upozornění pro dědice a přeživší manžele, například v souvislosti s novým právem na zaopatření.

V třetí části podrobně popisuje řízení o projednání pozůstalosti, přičemž si podrobněji všímá práva odmítnout dědictví a zejména dluhů zůstavitele. Dědicům pak doporučuje obranné mechanismy, které je možno využít v případě obavy z předluženého dědictví. Poslední výkladová část příručky se zabývá likvidací pozůstalosti.

Závěrem jsou uvedenyvzory nejčastěji používaných typů závětí a dokumentů významných pro pozůstalostní řízení.

Příručka je určena široké čtenářské veřejnosti, tedy jak právníkům – notářům, advokátům, soudcům, tak právním laikům, kteří se dozvědí, jakým způsobem mohou naložit se svým majetkem pro případ smrti, anebo jaká práva mají v rámci dědického řízení.