Dětství pod palbou

248 Kč
Dětství pod palbou
Autor: 
Bakan Joel
ISBN: 
978-80-7387-653-1
Dostupnost: 
7 dní
Obvyklá cena: 299 Kč
Sleva: 
17%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Triton
Vydání: 
1.
Rok vydání: 
2013
Počet stran: 
312

Velké firmy si našly nový zdroj zisku: naše děti. Joel Bakan odhaluje, do jaké míry tyto firmy zneužívají zranitelnost a ovlivnitelnost dětí, jak manipulují se strachem jejich rodičů a jednají bez ohledu na zájmy a zdraví dětí.

Počet dětí užívajících psychofarmaka prudce stoupl poté, co výrobci farmak začali používat zákeřné a často i nelegální praktiky, aby zajistili, že u dětí budou mnohem častěji než dříve diagnostikovány duševní poruchy, a aby přesvědčili rodiče, že jejich potomci nutně musí užívat léky. Důmyslný marketing vyvíjí čím dál rafinovanější a účinnější taktiky, které hrají na strunu dětských tužeb a emocí a vábí do sítí nutkavého konzumerismu. Tvůrci počítačových her předkládají dětem hry plné sexu a násilí a majitelé sociálních médií infiltrují do společenského a citového světa dětí, kde je ovlivňují tak, aby trávily stále více času online. A chronické zdravotní potíže dětí, od astmatu po rakovinu, autismus a vrozené vady, jsou čím dál závažnějším problémem, protože naše okolí a životní prostředí jsou zamořovány tisíci průmyslových chemikálií.

Kniha je manifestem volajícím po bezodkladné změně. Snad v sobě najdeme sílu bránit vlastní děti před predátorskými praktikami velkého byznysu.

Joel Conrad Bakan (narozen 1959) je profesor práva na University of British Columbia ve Vancouveru (Kanada). Jeho knihy vycházejí ve dvaceti jazycích, jeho předchozí dílo „The Corporation“ se stalo v roce 2004 mezinárodním bestsellerem, bylo zfilmováno a získalo 25 mezinárodních ocenění.

webové stránky autora:
http://www.joelbakan.com/