Experti a expertizy

334 Kč
Experti a expertizy
Autor: 
Tichý Milík
Autor: 
Valjentová Mila
ISBN: 
978-80-7201-823-9
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 380 Kč
Sleva: 
12%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Linde
Vydání: 
1.
Rok vydání: 
2010
Počet stran: 
288

V úvahách o vzniku a průběhu finanční krize vystupuje do popředí význam expertiz jako velice důležitého nástroje rozhodování. Nedávné zkušenosti ukázaly, že různé regulativní softwary pracovaly se systémem předpokladů, které se ukázaly nedostatečnými a nereálnými. Programy, jež měly signalizovat nebezpečí krize, nebyly založeny na chápání náhodnosti jevů a událostí, jež
ovládají rozvoj. Mělo se za to, že velké změny na trhu jsou nepravděpodobné, že změny cen jsou na sobě nezávislé a že dnešní výkyvy trhu a cen nemají vliv na zítřejší vývoj. Ukázalo se, že se v kvalifikovaném rozhodování nelze obejít bez expertů a expertiz.

Kniha se věnuje této problematice velice podrobně, avšak přehledně. Zabývá se vlastnostmi expertů a jejich vyhledávání, vlastnostmi expertních týmů a jejich řízení. Věnuje pozornost podkladům pro expertizy a také uspořádání výsledných expertních zpráv.

Výklad ilustruje mnoho stručných příkladů z různých oborů rozhodování. Kniha, jež vznikla jako výsledek mnohaleté spolupráce autorů, je určena odborníkům, kteří se ve své práci setkávají s rozhodováním na různých úrovních. Informaci o expertizách, jejich organizaci a volbě expertů v ní naleznou manažeři z různých oborů, konzultační specialisté, specialisté v managementu rizika a v mnohých dalších oblastech organizovaného rozhodování. Kniha není jednostranně orientována na specifiku ekonomické nebo inženýrské činnosti.