Fenomén Angela Merkelová - Portrét jedné éry

V prodeji od 14. října 2021
Fenomén Angela Merkelová - Portrét jedné éry
-10 %
Novinka
Běžná cena s DPH 298 Kč 268 Kč 244 Kč bez DPH
Skladem 6ks
Osobně v prodejně:dnesPřepravní společností:pozítří
Kód0431510PNJonáš MartinZáruka24 měsícůEAN9788025735985
Na podzim roku 2021 ukončí politickou kariéru Angela Merkelová. Německá kancléřka, označovaná za nejmocnější ženu světa, se loučí po šestnácti letech strávených v čele země.
Kniha Fenomén Angela Merkelová přináší osobitý pohled dlouholetého berlínského zpravodaje České televize na tuto zásadní osobnost světové politiky, a také na proměny, které Německo za její vlády prodělalo. Čtenářům nabízí souhrn klíčových okamžiků, které utvářely charakter kancléřky, stejně jako pohled do zákulisí mocenských metod této političky a jejích nejdůležitějších rozhodnutí v době migrační krize, přetlačování s Ruskem nebo boje za záchranu eura.

Kniha koriguje některé často tradované omyly o Angele Merkelové a její vládě. Čtenáři se dozvědí, proč nikdy nedošlo k údajnému pozvání uprchlíků do Německa, co na poslední chvíli odvrátilo střet migrantů s policií na německé hranici a proč není ekonomika našeho nejvýznamnějšího souseda připravená na 21. století. Zároveň zájemcům napoví, kde mohou odcházející kancléřku potkat u večeře, jak se rodila její pověstná gesta a proč se bojí psů.
Počet Stran232
AutorJonáš Martin
Rok vydání2021
Popis