Indická nevěsta

120 Kč
Indická nevěsta
Autor: 
Fosummová Karin
ISBN: 
AS92043
EAN: 
9788072944965
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 120 Kč
Sazba DPH: 
0%
Nakladatel: 
Host
Rok vydání: 
2012
Počet stran: 
260
Poznámka: 

Velmi dobrý stav

Poznámka Knihkupectví Serius

Detektivní román, který opět potvrzuje kvalitu a novost severských krimi. Shluk náhod zabrání muži z malé norské vesnice, aby na letišti přivítal svoji novomanželku z Indie a ta je vzápětí nalezena brutálně zavražděná nedaleko jeho domova. Děj knihy není zahlcen dalšími vraždami, spíše se stupňovaným napětím sleduje postup vyšetřování policejního komisaře mezi obyvateli vesnice včetně ne zcela typického ukončení.
Detektiv Konrád Sejer je hlavní postavou i v dalších knihách Karin Fossumové a je třeba doufat, že i naši čtenáři se dočkají jejich překladu a to stejně kvalitně, jako u Indické nevěsty (překlad Karolina Stehlíková).

Anotace nakladatele

Nor Gunder Lomann nemá štěstí. Během krátké doby prožívá euforii i pád z výšin do nejhlubší propasti zoufalství a bolesti. Rozhodne se odjet do Indie, aby si našel ženu. Potká tam Poonu, ženu svých snů, se kterou se záhy ožení. Vrátí se do své malé norské vesničky jménem Elvestad a čeká na příjezd novomanželky. V den, kdy má Poona přiletět, se však Gunderova sestra vážně zraní při autonehodě. Gunder musí do nemocnice a nestihne Poonu vyzvednout na letišti. Novomanželé se už nesetkají. Poona je nalezena mrtvá necelou míli od Gunderova domu. Kdo v poklidném Elvestadu mohl spáchat tak odporný čin?

Konrad Sejer je poněkud nesmělý komisař. Existuje jen málo důkazů, které by ho mohly dovést k pachateli. Tuší, že zlo se může skrývat i v těch na pohled nejnevinnějších osobách. Řada podezřelých se stále rozšiřuje, až nakonec společně rozehrávají partii, která dává vyniknout všem přednostem tvorby Karin Fossumové — svěží styl a napínavý děj.

----

Stejně jako ze skandinávské zimy i z tohoto jímavého psychologického thrilleru zamrazí v kostech.
Allison Blocková, Booklist

Fantastické… Karin Fossumová je schopná zachytit duši celé vesnice.
The New York Times Book Review

Neodolatelný a čtivý román, něco jako severský případ Sherlocka Holmese. Postavy jako z Bergmana a krev jako z Tarantina.
Entertainment Weekly