Jizerské hory 2. O rašeliništích, květeně a zvířeně

1,755 Kč
Jizerské hory 2. O rašeliništích, květeně a zvířeně
Autor: 
Karpaš Roman
Autor: 
kolektiv
ISBN: 
5552
EAN: 
9788087100233
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 1950 Kč
Sleva: 
10%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Knihy 555
Vydání: 
1.
Rok vydání: 
2013
Počet stran: 
412
Související informace: 

Jedná se o druhý díl projektu, popisujícího Jizerky ze všech možných úhlů pohledu. Tuto knihu sestavil kolektiv více než 60 odborníků a týká se především živé přírody. Shrnuje přírodovědné bádání od historie po současnost, zvláštní kapitoly jsou věnovány mechům, lišejníkům, houbám, vyšším rostlinám, dále všem živočišným druhům od mikroorganismů až po velké savce.

Pohoří je pojato komplexně včetně polské části. Kromě odborných informací, z nichž některé jsou publikovány vůbec poprvé, jako např. o houbách, zde je také mnoho kapitol, které jistě osloví i ty čtenáře, pro něž nejsou botanika a zoologie hlavním předmětem zájmu. Namátkou jmenujme pověsti o kouzelné moci rostlin, legendy o rašeliništích, vývoj botanické a zoologické zahrady, texty o jedovatých rostlinách nebo o historii unikátních schaffgottschovských sbírek – to vše ve více než dvou stovkách kapitol.

Milovníky Jizerských hor jistě potěší, objevy několika druhů rostlin a živočichů, které nebyly dosud v ČR zaznamenány, a dokonce i pár druhů nových pro celý svět. Chybět nemohou ani velké reprodukce oblíbených leteckých snímků.