Jižní polokoule naší koule

Jižní polokoule naší koule
-10 %
Běžná cena s DPH 399 Kč 359 Kč 326 Kč bez DPH
Skladem 2ks
Osobně v prodejně:pozítříPřepravní společností:středa 5. dubna 2023
Kód0476105PNJaroš RadekZáruka24 měsícůEAN9788011024369
Radek Jaroš je nejúspěšnější český himálajský horolezec.
Jako teprve patnáctý člověk na světě vystoupil na všech čtrnáct nejvyšších hor naší planety bez používání kyslíkových přístrojů ale i podpory vysokohorských nosičů. Stal se tak držitelem "Koruny Himaláje". Následoval další projekt, takzvaná "Koruna světa", což znamená vystoupit na nejvyšší vrcholy všech světadílů. Po legendárním Reinholdu Messnerovi se tak stal teprve druhým na světě, komu se to podařilo, samozřejmě bez kyslíkových přístrojů.

Po dosažení nejvyšších vrcholů kontinentů polohovaných na sever od rovníku, které popisuje kniha "Severní polokoule naší koule" se Radek Jaroš vydal v rámci projektu Koruna světa i na polokouli jižní. Kniha "Jižní polokoule naší koule" popisuje expedice na čtyři nejvyšší vrcholy zde umístěných kontinentů.
V roce 2017 Radek absolvoval expedici na Mount Kosciuszko - nejvyšší vrchol pevninské Austrálie. Stejně jako u ostatních expedic Koruny Světa platilo, že cílem není pouze dosažení vrcholu, a tak po výstupu na nejvyšší vrchol absolvoval legendární extrémní cyklistický závod Crocodile Trophy v severní části Austrálie. V prosinci 2017 vyrazil směrem na nejchladnější a nejopuštěnější kontinent planety - Antarktidu a její nejvyšší vrchol Mount Vinson. Na konci roku 2018 následovala expedice na nejvyšší horu Jižní Ameriky - Aconcaguu doplněná i návštěvou Velikonočního ostrova. Výstup na nejvyšší vrchol Afrického kontinentu Kilimanjaro na začátku října 2019 znamená pro Radka dokončenou Korunu světa podle Bassova seznamu. O všech těchto cestách kniha pojednává.
AutorJaroš Radek
Počet Stran137
Rok vydání2023
Popis
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies