Kniha o těhotenství a dítěti. 4. vydání

497 Kč
Kniha o těhotenství a dítěti. 4. vydání
Podnázev: 
Český průvodce těhotenstvím, porodem, šestinedělím - až do dvou let dítěte
ISBN: 
9788072626533
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 599 Kč
Sleva: 
17%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Galén
Vydání: 
4.
Rok vydání: 
2009
Počet stran: 
776
Související informace: 

Kniha o těhotenství a dítěti je v České republice nejprodávanější titulem pro budoucí rodiče. Rychlé rozebrání předchozích třech vydání knihy z pultů našich knihkupectví přimělo autorský tým pod vedením Doc. MUDr. Antonína Pařízka, CSc. k připravení již čtvrté, aktualizované, rozšířené a českou veřejností tolik oblíbené knihy. Nově je přílohou knihy originální TĚHOTENSKÝ KALENDÁŘ, praktická pomůcka, která ženu 9 měsíců krok za krokem provede jejím těhotenstvím.

Kniha srozumitelně a přehledně popisuje:

* zásady plánovaného rodičovství

* způsoby přirozeného i umělého otěhotnění

* první známky těhotenství

* krok za krokem vývoj zárodku a plodu

* předporodní péči v České republice

* hygienu a životosprávu těhotných

* porod, ať již přirozený nebo operační, císařský řez apod.

* všechny moderní postupy v tišení bolestí u porodu, včetně epidurální analgezie

* šestinedělí s ohledem na příznivý vliv kojení

* rizikové těhotenství

* nepravidelně probíhající šestinedělí

* antikoncepční prostředky a metody

* očkování a imunizaci dětí

* první dva roky vývoje dítěte

* první pomoc dítěti

a obsahuje i slovník základních lékařských pojmů.Předmluva ke čtvrtému vydání

Přes konkurenci obdobně zaměřených zahraničních i tuzemských děl, bylo i třetí vydání Knihy o těhotenství a dítěti opět v rekordním čase rozebráno. Rychlé zmizení titulu z pultů českých knihkupectví jsme po našich předchozích zkušenostech očekávali. Měli jsme proto již v předstihu připravený materiál pro další rozšíření knihy. Bez časového odkladu jsme se rozhodli revidovat stávající text, v němž aktualizace doznal zejména očkovací kalendář. Knihu se podařilo rozšířit o nové rady a poznatky z oblasti dětského lékařství. V tom nám byli nápomocni odborný asistent MUDr. Tomáš Honzík, Ph.D., a nový člen našeho autorského týmu MUDr. Pavel Srnský, oba z Kliniky dětského a dorostového lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Vytvořili kapitoly, které přinášejí cenné informace o výživě a jejím vlivu na zdravý vývoj dítěte. Zásadním přínosem čtvrtého vydání jsou rady o prevenci dětské úrazovosti a v případě eventuálního poranění o poskytnutí první předlékařské pomoci.

Další novinkou je upozornění na aktuální poznatky vědy a výzkumu, že zdraví dítěte nebo později dokonce i dospělého jedince může být negativně ovlivněno životním stylem jeho matky v průběhu těhotenství. Civilizační choroby jako ateroskleróza či kardiovaskulární choroby mohou mít svůj počátek v nitroděložním životě plodu. Text připravili porodní asistentka Kateřina Aschermannová s MUDr. Michalem Aschermannem.

Bylo pro mě velkou ctí, že první čtenářkou a kritikem nových textů do čtvrtého vydání byla opět choť mého přítele Víta Koláře, toho času generálního konzula České republiky v Austrálii. Stalo se tak při mé návštěvě tohoto kontinentu, když jsem pobýval v Adelaide na kongresu věnovaném výzkumu placenty. Vedle posledních vědeckých poznatků jsem měl tu čest pozorovat i práci českého diplomata při reprezentaci naší země. Bylo však více než symbolické, že Olga Kolářová byla toho času v očekávání příchodu na svět svého třetího dítěte, když první dvě rodila v Praze. Austrálie je velmi zajímavý kontinent s mnoha odlišnostmi i v prenatální a porodnické praxi.

Rozšíření týmu na slovo vzatými odborníky je zárukou, že se čtenáři dostává do rukou dílo, které je aktuální a které jistě přispěje k hlubšímu poznání a poučení.

Praha 2009
doc. MUDr. Antonín Pařízek, CSc.