Krajinou prvních Přemyslovců - S českými knížaty ze Stadic do Prahy

Krajinou prvních Přemyslovců - S českými knížaty ze Stadic do Prahy
-10 %
Běžná cena s DPH 299 Kč 269 Kč 245 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele
Osobně v prodejně:čtvrtek 30. června 2022Přepravní společností:pátek 1. července 2022
Kód0281133PNDvořák Otomar, Snětivý Josef Pepson,Záruka24 měsícůEAN9788074753114
Otomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý Vás ve své šesté společné knize zvou na místa, kde se odehrávaly příběhy prvních Přemyslovců - a kde se rodila česká státnost. Pokud si je vyznačíme na mapě, získáme (až na několik vzdálenějších výjimek) nepravidelný ovál, který obkružuje Prahu do vzdálenosti zhruba 30 kilometrů. Tato dávná ohniska moci a dějiště historických okamžiků jsou dnes skrytá ve stínu metropole a většinou nepatří k turistickým atrakcím. Jako by se mnohá z nich uzavírala do sebe…

Touto nevšední knihou Vám autoři naopak zpřístupní a otevřou tajemnou "krajinu prvních Přemyslovců". Zatímco Otomar shledával stopy dávných příběhů a mytologické souvislosti, Pepson navštívil a prozkoumal stavby, památníky a jiné zajímavosti, které se v průběhu věků na oněch místech nakupily. Tyto pohledy ze dvou různých úhlů se navzájem doplňují - a společně vytvářejí plastický obraz, jaký Vám neposkytne žádná jiná publikace věnovaná Přemyslovcům. Na stránkách této knihy - a pak i na vlastní oči, vydáte-li se na cestu - se seznámíte s desítkami pozoruhodných lokalit, kam Vás turistické průvodce obvykle nelákají a kde nebudete obtěžováni davy návštěvníků. O to silnější zážitek tato tichá a zamyšlená místa nabízejí. Není divu; již více než tisíc let tudy kráčejí dějiny, a tak na Vás čeká nejen opomíjená krása, ale také silný genius loci. Otomar s Pepsonem Vás provedou těmito místy, a to slovem, obrázky i fotografiemi: Pražský hrad/Vyšehrad/Malá Strana - Říp/Ctiněves/Ledčice/Černouček/Krabčice/Kostomlaty pod Řípem/Libkovice pod Řípem - Kouřim - Libušín/Smečno - Levý Hradec/Pravý Hradec/Přední Kopanina/Úholičky - Libčice nad Vltavou/Chýnov/Tursko/Kozinec/Holubice - Budeč/Zákolany/Trněný Újezd/Týnec - Stadice/Hliňany - Stochov/Tuchlovice/Honice/Kačice - Tetín - Přistoupim/Tuchoraz/Bylany/Lstiboř - Stará Boleslav - Vrbčany/Klášterní Skalice/Třebovle - Libice nad Cidlinou - Zbečno/Běleč - Velíz/Kublov/Karlov/Leontýn - Peruc/Telce/Klobuky - Sázava/Nechyba/Krkavčí skály.
AutorDvořák Otomar, Snětivý Josef Pepson,
Počet Stran280
Rok vydání2020
Popis
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies