Metrovize

513 Kč
Metrovize
Autor: 
Charvát Jan
ISBN: 
9788090738362
EAN: 
9788090738362
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 540 Kč
Sleva: 
5%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
BIGGBOSS
Vydání: 
1.
Rok vydání: 
2019
Počet stran: 
209
Související tituly: 
Poznámka: 

Poslední kusy v prodejně, u dodavatele vyprodáno.

Kniha METROVIZE vezme své čtenáře na další pomyslnou vyhlídkovou jízdu pražským podzemím prostřednictvím 200 stran zasvěcených architektonickým perspektivám a vizualizacím stanic pražského metra. Knihu připravil autor oceňované knihy Nádech výdech Jan Charvát.

Pomyslná vyhlídková trasa odstartuje ve 30.letech minulého století – tedy v době, kdy vznikaly první konkrétní představy a podrobné plány toho, jak by měla podzemní dráha v hlavním městě vypadat. Cesta časem i podzemím bude pokračovat tak, jak se v Praze metro postupně budovalo, až do blízké budoucnosti chystané trasy D.

METROVIZE má ambici stát se tématicky specifickou kronikou vizualizačních stylů československé a české architektury – od ručních barevných a černobílých perspektiv až po dnešní digitální vizualizace. Výtvarnou stránku knihy má na starosti Jan Matoušek a její grafické řešení se volně odkazuje na orientační systém pražského metra a především vychází přímo z estetiky samotných vizualizací metra. Kniha pracuje s výraznou typografií a kontrastním rytmem černé a bílé, odkazující na střídání tmy a světla během cesty podzemím ale i na ponor do myšlenkového šera při vytváření vize budoucnosti.