Mezi touhou léta a chladem zimy. Severské mysterium I

339 Kč
Mezi touhou léta a chladem zimy. Severské mysterium I
Autor: 
Persson Leif GW
ISBN: 
978-80-243-4620-5
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 399 Kč
Sleva: 
15%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
MOBA
Rok vydání: 
2012
Počet stran: 
616

"Strávil jsem život mezi touhou léta a chladem zimy. Když jsem byl mladší, myslel jsem si, že až přijde léto, zamiluji se do té, kterou budu moci milovat nade vše, a pak teprve začne můj skutečný život. Když jsem však vykonal vše, k čemu jsem byl donucen, léto už uplynulo a vše, co zůstalo, byl chlad zimy. A to nebyl život, v jaký jsem doufal."

Stockholm, listopadový páteční večer. Americký novinář John Krassner spadl z patnáctého patra studentské koleje. Jednalo se o sebevraždu, nebo jej někdo shodil?

Pro spěšně přivolanou policii je věc jasná: muž se dobrovolně rozloučil se životem, navíc zanechal nanejvýš poetický vzkaz na rozloučenou – prožil prý svůj život mezi touhou léta a chladem zimy. Je to sice poněkud tajemné sdělení, nicméně případ se zdá být jednoznačný a záležitost je odložena.

Jeden z nejvyšších policejních úředníků, kriminální ředitel Lars M. Johansson, však oficiálnímu závěru vyšetřování nevěří. Na té historce mu něco nesedí, zdá se až příliš jednoznačná. Když je pak v podpatku Krassnerovy boty nalezen ještě lístek s tajnou soukromou Johanssonovou adresou a poznámkou „nejčestnějšímu policistovi“, rozhodne se Johansson záležitost prošetřit, třebaže v průběhu svého vyšetřování si bude několikrát přát, aby se rozhodl jinak…