Pozornost, úplatek a korupce

225 Kč
Pozornost, úplatek a korupce
Autor: 
Chmelík Jan
ISBN: 
80-7201-434-X
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 250 Kč
Sleva: 
10%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Linde
Vydání: 
1.
Edice: 
Praktické právnické příručky
Rok vydání: 
2003
Počet stran: 
224
Formát: 
A5
Související tituly: 

Publikace má ambice řešit problematiku korupce v celé její šíři. Odhaluje základní zákonitosti korupčních jednání, jejich souvislosti a možnosti kriminalistického odhalování, vyšetřování a trestního stíhání. Soustřeďuje základní dostupné informace o korupci a souvisejících jevech, které nejen že deklaruje, ale snaží se je i vysvětlit a nabídnout způsoby řešení. Přiměřeně je pojednáno též o prevenci korupčních jednání.
Práce je bohatá na kazuistiky, na kterých jsou demonstrovány způsoby páchání korupce. Obsáhle je pojednáno o právních aspektech korupce nejen z pohledu českého a slovenského práva, ale také mezinárodního, zejména pak evropského práva. Součástí právních aspektů jsou i metodické návody na odhalování a vyšetřování korupčních jednání, včetně možností a forem odčerpání výnosů ze závažné trestné činnosti.
Publikace je ojedinělým uceleným pohledem na korupci z pohledu společenského, sociologického, historického a zejména právního. Vedle široké veřejnosti chce oslovit zejména vysokoškolské instituce a orgány činné v trestním řízení v České i Slovenské republice.