Právní aspekty outsourcingu

230 Kč
Právní aspekty outsourcingu
Autor: 
Maisner Martin
Autor: 
Černý Jiří
ISBN: 
978-80-7357-746-9
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 265 Kč
Sleva: 
13%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Wolters Kluwer (ASPI)
Edice: 
Právní monografie
Rok vydání: 
2012
Počet stran: 
180

Smlouvy o outsourcingu patří v obchodních vztazích k nejsložitějším, protože musí předpokládat a ošetřit všechny problémy, které by mohly nastat. Tato monografie je zaměřena právě na takové problémy.

Autoři v knize vysvětlují pojem a význam outsourcingu a analyzují jeho pojetí v legislativě České republiky. Těžiště knihy spočívá v popisu možných forem outsourcingové smlouvy a zejména v analýze konkrétních kroků při její přípravě a uzavírání. Autoři srozumitelně vysvětlují související pojmy, které se ve smlouvách objevují, přehledně popisují strukturu smlouvy a nabízejí též možnosti řešení případných sporů. Vycházejí přitom ze svých mnohaletých zkušeností s uzavíráním outsourcingových smluv a strukturováním outsourcingových vztahů, a to od těch nejjednodušších až po velmi komplikované v rámci telekomunikačních služeb a informačních technologií s mezinárodním prvkem.

Kniha obsahuje řadu příkladů z reálných smluv, které mnohdy prošly i soudním či rozhodčím sporem. Ty se mohou stát inspirací pro všechny, kdo se s outsourcingem ve své praxi potkávají.