Doernach Rudolf: Příručka pro život

298 Kč
Příručka pro život
Autor: 
Doernach Rudolf
Podnázev: 
aneb zachraň se kdo můžeš
ISBN: 
9788090455207
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 364 Kč
Sleva: 
18%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Paprsky
Rok vydání: 
2011
Počet stran: 
168

Jak se dnes osvobodit od tlaků bezcitného, škodlivého a člověku nepřátelského zásobování cizím?

Tato „příručka“ by měla pomoci zodpovědět tyto otázky, dát tedy praktické návody. Má povzbudit a motivovat, ale v žádném případě nenabízí novou uzavřenou teorii.

Když dnešní roztříštěná věda „produkuje“ pouště a pustiny, nezbývá nám pouze odevzdanost nebo vzpoura, nýbrž hra pokusů a omylů, radostné prožívání alternativ s veselým mrknutím a sebeironií.

Uváděné možnosti nepředkládáme neuspořádaně a „neutrálně“, nýbrž stanovujeme z celostního pohledu jasné priority v tom, co je biologicky potřebné. Tím se naše příručka také liší od přeplněných „odborných knih“. Měla by tedy být knihou knih, zavazadlem na cestu do bio-logické, životu přátelské budoucnosti.

Co můžeme udělat sami pro zmírnění dopadu dnešních škodlivých systémů? Stačí na to menší auto? Stačí na to cihla ve splachovací nádržce u WC k úspoře vody? Nebo filtrování dešťové vody, čímž se při praní dá ušetřit 75 % pracího prášku? Mohli bychom se díky tomu – za odměnu – za 10 let znovu koupat v našich řekách? Stačí minimalizovat odpadky ve městě – nebo je zapotřebí naučit se kompostovat, protože město, v němž se veškerá biomasa vyhodí do odpadu, nakonec zhyne?

„Zelená vesnička“ ve městě – městská rostlinná ves pro zvířata a lidi – pak vznikne stejně tak jako „přírodní města“ s živými stavbami z plodonosných rostlin, a možná vzniknou i samorostlé maritimní kolonie, jejichž stavební látkou budou voda, sluneční energie a vzduch, čili budovy, které stejně jako rostliny vznikají ze vzduchu, sklízejí energii a samy se zásobují na bezplatné bázi.