Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí

397 Kč
Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí
ISBN: 
978-80-247-4356-1
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 479 Kč
Sleva: 
15%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Grada
Vydání: 
2. přepracované a doplněné
Rok vydání: 
2013
Počet stran: 
336
Související tituly: 
Poznámka: 
  • zkouška: interní propedeutika
  • vnitřní lékařství
  • zkouška: státní - vnitřní lékařství

Druhé, přepracované a doplněné vydání této úspěšné učebnice navazuje na vydání první. Autoři sbírali cenné připomínky k předchozímu vydání zejména od studentů při výuce, a tak vznikla tato nová verze publikace. Kniha obsahuje některé moderní postupy, které se objevily v době od prvního vydání, vypouští některé méně podstatné části textu a zařazuje naopak nové pasáže, důležité i z pohledu didaktického. Obsahuje i více přehledných schémat a některé nové obrázky.

Propedeutika ve vnitřním lékařství je učebnice mezioborového předmětu, který musí zvládnout každý student lékařské fakulty, jenž postoupil z preklinických oborů do oblasti klinických a je potřeba, aby uměl vyšetřit nemocného. Zahrnuje základy anamnézy a klinické vyšetření lékařem, jehož základem je vyšetření pohledem, poklepem, poslechem a pohmatem. Tato vyšetření se používají ve všech oborech medicíny, nejen ve vnitřním lékařství. V dnešní moderní době však musí propedeutika obsahovat i základy pomocných vyšetřovacích metod - RTG, UZV, EKG, invazivní diagnostiky a interpetace laboratorních nálezů.

Propedeutika ve vnitřním lékařství brněnských autorů je moderní příručkou začínajícího lékaře (studenta lékařské fakulty), ve které najde vše podstatné o vyšetření pacienta a o interpretaci nejčastějších a dostupných pomocných vyšetřovacích metod. Dvojbarevná publikace s 133 obrázky a 52 tabulkami...