Rádce majitele nemovitostí

900 Kč
Rádce majitele nemovitostí
Autor: 
Bradáč Albert
Autor: 
Fiala Josef
ISBN: 
80-7201-572-9
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 1000 Kč
Sleva: 
10%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Linde
Vydání: 
2. aktualizované
Edice: 
Praktické právnické příručky
Rok vydání: 
2006
Počet stran: 
1055
Formát: 
A5

Vlastnictví nemovitostí s sebou přináší řadu specifických problémů, vyplývajících z toho, že majiteli z jeho vlastnictví kromě práv vyplývá i řada zvláštních povinností - k uživatelům, k sousedům, k obci, ke společnosti vůbec.
Při sestavování této praktické příručky si proto autoři kladli za cíl vytvořit přehled a souhrnný výběr základních znalostí kolem nemovitostí z oblasti práva, přípravy a provedení staveb i některých aktuálních problémů jejich rekonstrukcí. Následuje mnohdy podceňovaná problematika bezpečnosti práce (při výstavbě i při užívání staveb) a požární ochrany. Závěr tvoří některé služby - advokáti, notáři, soudní znalci a odhadci a realitní kanceláře.
Specifické jsou kapitoly ekonomické - nájemné, daně a poplatky, ceny stavebních prací, oceňování nemovitostí, výpočet podnikatelského záměru v souvislosti s pořízením nemovitosti, výpočet skutečně ekonomického nájemného, úvěry, hypotéky, stavební spoření.
Kniha by měla být vodítkem, obecným přehledem o tom, které všechny oblasti a do jaké šíře mohou souviset s vlastnictvím nemovitosti.
Věříme, že příručka bude vlastníkům nemovitostí i jejich právním zástupcům užitečnou orientační pomůckou.