Sněhulák

399 Kč
Sněhulák
Velký knižní čtvrtek
Autor: 
Nesbø Jo
ISBN: 
978-80-87497-45-6
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 399 Kč
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Kniha ZLIN
Vydání: 
1.
Rok vydání: 
2012
Poznámka: 

Vydání publikace je součástí akce Velký knižní čtvrtek.

Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.

Video (Youtube)

O autorovi:
Nesbø je norský spisovatel a hudebník. Jen v Norsku již prodal více než 2 miliony knih; jeho knihy jsou překládány do více než 40 světových jazyků. Jeho knihy vyšly ve 140 zemích světa.

Je známý především svými detektivními romány o detektivovi Harrym Holeovi; je také zpěvákem a textařem norské rockové skupiny "Di Derre".

Jeho literární kariéru odstartoval kriminální román Flaggermusmannen (Netopýří muž) z roku 1997. Jde o první detektivku, v níž vystupuje osobitý kriminalista Harry Hole. Kniha zaznamenala okamžitý úspěch a svému autorovi vynesla cenu Rivertonprisen, kterou uděluje Klub Riverton za nejlepší literární nebo dramatické počiny s kriminální tematikou. Dále obdržel cenu Glasnøkkelen, Skleněný klíč, skandinávskou cenu za nejlepší kriminální román.

Následovaly další knihy s Harrym Holem v hlavní roli: 1998 Kakerlakkene (Švábi), 2000 Rødstrupe (Červenka nese smrt), 2002 Sorgenfri (Bezstarostná, česky Nemesis), 2003 Marekors (Pentagram), 2005 Frelseren (Spasitel), 2007 Snømannen (Sněhulák) a 2009 Panserhjerte (Pancéřové srdce).

Kromě detektivek píše i humorné knihy pro děti, kde je hlavní postavou doktor Proktor: Doktor Proktors prompepulver – Doktor Proktor a prdicí prášek, 2007, Doktor Proktor a vana času, 2008, Doktor Proktor a konec světa, možná, 2010.

Autorovy osobní stránky: http://www.jonesbo.com/