Sudetská župa jako protiletecký kryt říše? (1939 – 1945)

Sudetská župa jako protiletecký kryt říše? (1939 – 1945)
-10 %
Výprodej
Běžná cena s DPH 459 Kč 413 Kč 413 Kč bez DPH
Tento produkt nelze zakoupit
Nedostupné
Osobně v prodejně:na dotazPřepravní společností:na dotaz
Kód0061472Záruka24 měsíců

Monografie se věnuje otázkám vlivu a dopadu bombardovací ofenzivy britského a později amerického letectva proti nacistickému Německu na dění v sudetské župě. Přestože k prvnímu vážnému náletu na sudetskou župu došlo až na jaře 1944, zprostředkovaně se zde letecká válka projevila již na konci roku 1940. Tehdy župa přijala první tisíce říšských dětí z ohrožených oblastí "staré Říše". Byl to první krok k tomu, aby se župa stala tzv. přijímací župou, kam se v letech 1942-1945 přemístily stovky zbrojních závodů a přijížděly sem desetitisíce vybombardovaných nebo evakuovaných říšských Němců.

Jak však byla sudetská župa, kterou její představitelé označovali jako "protiletecký kryt Říše", připravena na leteckou válku? Jakým způsobem se zde vybudoval systém říšské protiletecké ochrany a jak fungoval? Co znamenal pro sudetskou župu fakt, že se stala přijímací župou a jak se vyrovnávala s množstvím problémů a komplikací, které to s sebou neslo? Jak zde probíhala letecká válka a jak se promítla do posledního roku existence župy? Jakým způsobem přistupovali sudetští obyvatelé k protiletecké ochraně a jak se letecká válka promítla do jejich postojů a nálady? To jsou jen některé z otázek, na něž se zaměřil autor knihy, jenž nahlíží na historii Říšské župy Sudety z jiného pohledu, než doposud publikované práce.

Kod ISBN978-80-7414-383-0
Počet Stran864
AutorVeselý Martin
NakladatelstvíOstatní
Vydání1.
Rok vydání2012
Popis
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies