Tak trochu úžasní

253 Kč
Tak trochu úžasní
Autor: 
Frenchová Dawn
ISBN: 
9788025706695
EAN: 
9788025706695
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 298 Kč
Sleva: 
15%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Argo
Vydání: 
1.
Rok vydání: 
2012
Počet stran: 
288

Top humoristická kniha roku 2011 v Británii.

Kdo vás zaručeně vždycky rozčílí? Vlastní rodina! A nic vás neuklidní tolik jako zjištění, že takhle to prostě chodí všude. Rodinu Battleových si prostě zamilujete! Máma Mo je sice dětská psycholožka, ale tváří v tvář svým dvěma puberťákům nevychází z úžasu. Syn Petr zbožňuje Oscara Wildea natolik, že se obléká jako on a hlásá jeho svobodomyslné a pobuřující názory. Sedmnáctiletá Dora se stará jen o sebe, svůj vzhled a eventuálně ještě o kluky. Nenávidí svou „trapnou“ rodinu a teprve si buduje zdravé sebevědomí. Dělá při tom základní chyby – například se přes Facebook seznámí s člověkem, který se vydává za někoho jiného než je, a má v úmyslu dívce ublížit. Když jde do tuhého, semkne se jinak rozhádaná rodina dohromady… jsou totiž všichni tak trochu úžasní!

O autorce:
Dawn Roma Frenchová (narozena 1957) baví a rozesmívá obecenstvo velmi úspěšně již 30 let. Proslavil ji hlavně seriál French & Saunders a role ve filmech jako Harry Potter. Na základě vlastních zážitků sepsala svou knižní prvotinu „Tak trochu úžasní“. Kniha vzbudila v Británii senzaci a hned se vyhoupla na první místo v žebříčcích prodávanosti (celkem prodáno přes 660 000 výtisků).

Recenze médií:
„Skvělé postřehy! Budete se smát nad každou stránkou.“ (The Times)

„Svižné a extrémně veselé!“ (Sunday Times)

„Skutečně zábavné. Vřele doporučuji. Dawn Frenchová je okouzlující autorka – píše vtipně, chytře a trefně.“ (Daily Mail)

„Takový úspěch s první knihou? Ano! Od první stránky vás vtáhne do děje. Stanete se členem rodiny a budete vše zažívat tak intenzivně jako oni. Doporučuji rodičům, kteří zápasí s pubertou svých dětí a běžným domácím chaosem.“
(Heat)

„Humorný příběh běžného rodinného šílenství: Dva puberťáci na zabití a dva uštvaní rodičové. Je tu vše, co běžná rodina řeší – nedostatek komunikace, hádky, sobectví dětí, internet jako člen rodiny, očekávána plnoletost, každodenní rutina i řešení nenadálých krizí. Lehké a vtipné čtivo, které si rádi přečtou rodiče i jejich děti. Na posledních stránkách najdete i kuchařské recepty, které se doma vždy hodí. Speciálně doporučuji jako povzbuzení rodičům hyperaktivních a rebelantských dětí. Hodí se skvěle jako odpočinková a dárková literatura.“ (ARD)

Anotace nakladatele

Všichni nesnáší dokonalé rodinky. Takže Battleovy si prostě zamilujete! Ideální čtení pro každého, kdo měl v životě pocit, že s ním doma žije podivná skupinka cizinců, kterým se říká příbuzní.
Kniha humorným způsobem vypráví o obyčejné anglické rodině a především o sedmnáctileté Doře, která se považuje za ošklivku a teprve se učí hledat si zdravé sebevědomí.

Její matka Mo, těsně před padesátkou, zjišťuje samé nepříjemné věci, hlavně to, že přestože je dětská psycholožka, nerozumí ani jednomu ze svých dvou dospívajících dětí. Taky v poslední době zešedivěla, a to jak zevnitř, tak vně. Její tvář působí na děti jako maska tlustého mandarína. Ještě že má muže. Ano, je to muž, takže tady se žádná velká pomoc očekávat nedá. Ale má taky psa a spoustu dalších problémů, které je třeba řešit.