Tři svíce za budoucnost. Václav Cílek

349 Kč
Tři svíce za budoucnost. Návody a nápady jak přežít konec světa
Autor: 
Cílek Václav
Autor: 
kolektiv
Podnázev: 
Návody a nápady jak přežít konec světa
ISBN: 
978-80-87683-02-6
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 349 Kč
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Ostatní
Rok vydání: 
2012
Počet stran: 
308

Kniha o současných globálních trendech, zejména o jednom z reálných scénářů: velkém světovém zmatku a úplném či dílčím kolapsu západní či globální civilizace.

Po chaotickém přechodném období ale nevyhnutelně nastane regenerace a v pravděpodobném měřítku 20 až 30 let další vzestup. Jde tedy o to, jak vcelku důstojně a vesele přežít přechodové období a netrpět přitom příliš hladem, zimou a bezprávím. Abychom se v proměně světa dokázali orientovat a nebrali se příliš tragicky, měli bychom vědět něco o dějinách, náboženství, ekonomii i psychologii. Stejně potřebné, ne-li důležitější jsou praktické návody: jak skladovat potraviny, co pěstovat na zahrádce, zda má smysl zásobit se benzínem.

Editor a hlavní autor Václav Cílek přizval ke spolupráci řadu renomovaných českých sociologů, filosofů, publicistů, psychologů, historiků, přírodovědců i další autory, kteří se zabývají vyhlídkami na život v dočasném chaosu. Název Tři svíce za budoucnost odpovídá třem okruhům, které kniha zahrnuje: svíce filosofie, svíce sociologie, svíce praktického života. Motiv tří svící pochází z modlitebny v Terezíně. Jde o prostor, kde lépe chápeme limity lidského života a díky tomu se dokážeme radovat z toho, co máme.