Tvor společenský

1,189 Kč
Tvor společenský
Autor: 
Aronson Elliot
ISBN: 
978-80-7357-891-6
EAN: 
9788073578916
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 1399 Kč
Sleva: 
15%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Wolters Kluwer (ASPI)
Rok vydání: 
2012
Počet stran: 
492

„Myšlenky, které Aronson tak výmluvně propaguje, jsou v oboru sociální psychologie nadčasové... Tvor společenský je mistrovské dílo."

Contemporary Psychology

„Klenot mezi knihami. Není složitá na čtení, ale zároveň je vědecky propracovaná."

Contemporary Sociology

„Ten nejjednodušší a nejzábavnější úvod do sociální psychologie. Je to, jako kdyby čtenář hovořil se vzdělaným, motivujícím vědcem, který má smysl pro humor."

Community College Social Science Quarterly

„Bible americké sociální psychologie."

Revue des Questions Scientifiques

„Aronson ve svém stylu psaní podivuhodným způsobem kombinuje vášeň, moudrost a humor. Tvor společenský je skvělá kniha."

Greta Wieczorkowska, ředitelka Institutu sociálních studií Varšavské univerzity

Elliot Aronson patří mezi nejpozoruhodnější a nejvíce všestranné psychology současnosti. Je jedinou osobností, které se podařilo za celou dobu 120leté existence Americké psychologické asociace (The American Psychological Association) získat všechna tři hlavní ocenění této organizace: Distinguished Research (1999), Distinguished Teaching (1973) a Distinguished Writing (1975).

K jeho dalším vyznamenáním také patří cena Gordon Allport Prize, kterou získal za své příspěvky o zdokonalení vztahů ve skupinách, a dále cena Donald Campbell Award za vynikající výzkum v sociální psychologii.

V roce 1981 byl americkou radou pro podporu vzdělávání (The Council for the Advancement and Support of Education) jmenován Profesorem roku. V roce 1992 se stal členem The American Academy of Arts and Sciences (Americká akademie věd a umění). V roce 2007 dostal cenu William James Fellow za celoživotní příspěvky v oboru vědecké psychologie.