Úvod do metodiky klinického hodnocení léčivých přípravků

143 Kč
Úvod do metodiky klinického hodnocení léčivých přípravků
Autor: 
Strnadová Věra
Autor: 
Svobodník Adam
Autor: 
Křepelka Filip
ISBN: 
978-80-247-1917-7
EAN: 
9788024719177
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 319 Kč
Sleva: 
55%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Grada
Rok vydání: 
2007
Počet stran: 
152

Knihu vytvořila skupina univerzitních učitelů, majících bohaté osobní zkušenosti s klinickým hodnocením léčiv. Vzhledem k jejich různému zaměření, představuje kniha aktuální a ucelený pohled na speciální problematiku. Problematika je vzhledem k naší současné legislativě a odpovídající legislativě EU mimořádně aktuální.

Kniha je určena jednak studentům přírodovědného zaměření, zejména medicíny, farmacie, biologie, chemie, kteří chtějí získat ucelené informace v této oblasti, ale i členům etických komisí, kteří posuzují etiku klinického výzkumu. Zaměstnanci výzkumných institucí i zdravotnických zařízení, najdou v textu odpovědi na základní otázky metodické, etické i právní. Text je užitečnou pomůckou pro farmaceutické firmy, které se podílejí na organizaci výzkumu léčiv.

Kniha je rozdělena do čtyř základních částí. V první části je pojednáno komplexně o klinickém hodnocení léčiv, v druhé části srozumitelnou formou o statistických aspektech, jsou přiblíženy pojmy jako design, randomizace, interim analýza a další, jejichž porozumění je pro správné uspořádání a zhodnocení nezbytné. Ve třetí části bude může čtenář nahlédnout do právního zázemí, které se stále vyvíjí. Text je doplněn výkladovým slovníčkem.