Volání netvora

398 Kč
Volání netvora
Volání netvoraVolání netvoraVolání netvora
Autor: 
Ness Patrick
Autor: 
Dowdová Siobhan
Autor: 
Kay Jim
ISBN: 
AS92432
EAN: 
9788075292186
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 398 Kč
Sleva: 
0%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Slovart
Vydání: 
2.
Rok vydání: 
2017
Počet stran: 
216
Poznámka: 

Kniha je nová. Publikace získala prestižní britská ocenění za rok 2012: Carnegieho medaili za výjimečnou knihu pro děti a mládež a medaili Kate Greenwayové za mimořádnou ilustraci.

Třináctiletého Conora navštěvuje noc co noc netvor. Není to však ten, kterého Conor očekával - ten z noční můry, jež ho pronásleduje od doby, kdy jeho maminku začali v nemocnici týrat neúspěšnými léčebnými procedurami. Tenhle netvor je jiný. Je to tajuplný přízrak z dávných časů, ukrývající se v podobě starého stromu za domem. Je tu proto, aby Conorovi vyprávěl tři příběhy. Na oplátku ale něco chce. Tu nejnebezpečnější věc ze všech. Chce pravdu.

Tajemnou knihu plnou temně pohádkové atmosféry napsal Patrick Ness na námět zesnulé Siobhan Dowdové a v roce 2016 podle něj natočil stejnojmenný film Juan Antonio Bayona.

Patrick Ness je americko-britský spisovatel a novinář, proslulý zejména svými knihami pro dospívající, patří ke špičce žánru. Na sci-fi sérii Chaos, která mu vynesla celosvětovou čtenářskou popularitu, navázal několika velmi různorodými romány, které však spojuje autorův nezaměnitelný rukopis: suverénní vypravěčství, obsahová hloubka a nezbytný dotyk nadpřirozena.