Základy ruského práva a ruské právnické terminologie

348 Kč
Základy ruského práva a ruské právnické terminologie
ISBN: 
80-7201-604-0
Dostupnost: 
vyprodáno
Obvyklá cena: 348 Kč
Sleva: 
0%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Linde
Vydání: 
1.
Edice: 
Učebnice
Rok vydání: 
2006
Počet stran: 
248
Formát: 
A5

Publikace seznamuje čtenáře s platnou ruskou legislativou a základními pojmy z oboru ruského práva. Učebnice je rozdělena do lekcí, které jsou věnovány jednotlivým odvětvím ruského vnitrostátního práva (jak soukromoprávním, tak i veřejnoprávním), které jsou doplněny slovníkem a cvičnou částí.
V tomto aktualizovaném, přepracovaném a rozšířeném vydání byl text rozšířen nejen o vnitrostátní pojmy, ale rovněž o instituty práva evropského, což je obor, ve kterém teprve vzniká a zvlášť dynamicky se vyvíjí nová ruská právnická terminologie, která doposud téměř nebyla přiblížena českému čtenáři. V této souvislosti se podává analýza a přehled nejdůležitějších pramenů evropského práva, legislativních procedur a orgánů zapojených do legislativního procesu s uvedením jejich rozšířených názvů a zkratek v ruštině.
Přílohy v ruském jazyce obsahují vzory různých druhů smluv a zakládajících listin, jež mají napomoci přípravě právních dokumentů v praxi. Texty mezinárodních instrumentů umožňují seznámení se štrasburskou soudní procedurou a s katalogem lidských práv evropského standardu.
Kniha je určena pro právníky, soudní tlumočníky, studenty filologie a zaměstnance resortu zahraničí.