Zákon o pozemních komunikacích (č. 13/1997 Sb.) - Komentář

974 Kč
Zákon o pozemních komunikacích (č. 13/1997 Sb.) - Komentář
Autor: 
kolektiv
ISBN: 
978-80-7478-652-5
EAN: 
9788074786525
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 1120 Kč
Sleva: 
13%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
Wolters Kluwer (ASPI)
Rok vydání: 
2015
Počet stran: 
528

Publikace je nejnovějším komentářem k zákonu č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích.

Autoři v knize podávají komplexní výklad celé oblasti pozemních komunikací, věnují se vyváženě všem významným tématům, ale i méně probádaným zákoutím právní úpravy. Nevyhýbají se ani sporným a konfliktním otázkám, u nichž se vždy snaží čtenářům nabídnout všechny jim známé výkladové možnosti a jasné sdělení, kterou z nich upřednostňují.

V komentáři je shromážděna veškerá dostupná judikatura správních soudů a stanoviska veřejného ochránce práv, ale zrcadlí se v něm i zkušenosti a potřeby úřední praxe. Výklad je zasazen do historického kontextu zejména díky citacím judikátů nejvyšších soudních instancí z období první republiky.

Jak autoři trefně upozorňují, „právní úprava pozemních komunikací leží na pomezí veřejného a soukromého práva. Asi nejtěsněji se k sobě veřejné a soukromé právo přimyká při řešení problematiky komunikací účelových. Proto je právě tato kategorie pozemních komunikací nejkonfliktnější a dala již vzniknout řadě soudních sporů.“ Kniha se tak stane užitečnou pomůckou pro potřeby místní samosprávy, soudů, advokátních kanceláří atd.

Michaela Černínová se na pozemní komunikace dlouhodobě zaměřuje jako právnička Kanceláře veřejného ochránce práv, Karel Černín je asistentem soudce Nejvyššího správního soudu a Michal Tichý se z pozice úředníka Krajského úřadu Zlínského kraje věnuje mj. správnímu trestání v dopravě.