Zákoník práce a související ustanovení nového občanského zákoníku k 1. 3. 2018

899 Kč
Zákoník práce a související ustanovení nového občanského zákoníku k 1. 3. 2018
Autor: 
Hůrka Petr
Autor: 
Bezouška Petr
Autor: 
Eliáš Karel
Autor: 
Schmied Zdeněk
Autor: 
Roučková Dana
Podnázev: 
s podrobným komentářem k 1. 3. 2018
ISBN: 
978-80-7554-132-1
EAN: 
9788075541321
Dostupnost: 
SKLADEM
Obvyklá cena: 999 Kč
Sleva: 
10%
Sazba DPH: 
10%
Nakladatel: 
ANAG
Vydání: 
4.
Rok vydání: 
2018
Počet stran: 
880

Publikace jedinečná svým unikátním pojetím propojujícím pracovní právo s právem občanským reaguje v čtvrtém, aktualizovaném, vydání na novelizace zákoníku práce provedené v roce 2017. Právní stav komentáře bude ke II. čtvrtletí 2018. Bude tedy zahrnovat veškeré legislativní změny, které nabyly nebo nabudou účinnosti do tohoto data.
Zásadní legislativní změny, které budou již zohledněny v komentáři

Jde zejména o novelu zákoníku práce týkající agenturního zaměstnávání, dále změny vyvolané novelou občanského zákoníku (statusové otázky) a změny vyvolané novelizacemi sociálních předpisů, které jsou se zákoníkem práce spjaty.
Usouvztažnění občanského zákoníku a zákoníku práce

Srozumitelný komentář předkládá výklad pracovněprávních norem za současné aplikace obecných ustanovení občanského zákoníku, což se již v souvislosti s přelomovým nálezem Ústavního soudu ukázalo jako nezbytné a po nabytí účinnosti nového občanského zákoníku tato potřeba ještě zesílila.
Autorský tým, využití publikace

Autorský tým je složen z předních odborníků na pracovní a občanské právo, kteří se na vzniku obou kodexů legislativně podíleli a touto problematikou se zabývají rovněž při činnosti vzdělávací, publikační, vědecké i při samotné aplikaci práva v praxi.
Využití publikace pro veškerou praxi

Kniha je určena všem, kteří se zabývají pracovněprávními vztahy a používají pracovněprávní předpisy, například zaměstnavatelům, zaměstnancům, managementu společností, personalistům, mzdovým účetním, osobám profesně aplikujícím právo, studentům právních oborů a mnoha dalším.